• Drodzy Rodzice / Opiekunowie!

Asy Internetu - informacje

Kiedy nasze dzieci są małe, robimy co w naszej mocy, aby korzystały z Internetu pod naszą opieką, bezpieczne od zagrożeń cyfrowego świata. Kiedy dzieci stają się nastolatkami, nasza rola się zmienia: pomagamy im podejmować bezpieczne, przemyślane decyzje w ich cyfrowym życiu.

W Naszej Szkole wierzymy w partnerstwo i przygotowanie uczniów i uczennic klas do tego, by:

• Myśleli  krytycznie  i  oceniali  wiarygodność  stron  internetowych,   e-maili   i innych treści w sieci.

• Zabezpieczali się przed internetowymi zagrożeniami, takimi jak nękanie czy oszustwa.

• Mądrze udostępniali treści w Internecie: decydowali co, kiedy, jak i komu udostępniać.

• Byli życzliwi i pełni szacunku wobec innych osób w sieci, a także wobec ich prywatności.

• Prosili o pomoc zaufanych dorosłych w trudnych sytuacjach.

W tym roku będziemy pracować z pomocą Asów Internetu, wielowymiarowego programu stworzonego, by nauczyć dzieci umiejętności potrzebnych do rozsądnego i bezpiecznego funkcjonowania w Internecie. Jeden z jego elementów,  Interlandia,  to gra online, dzięki której nauka staje się interaktywna   i zabawna – jak sam Internet!    Opracowany przez Google we współpracy z edukatorami i ekspertami od bezpieczeństwa online z iKeepSafe.org program Asy Internetu to przyjemne, dostosowane do wieku dzieci doświadczenia edukacyjne oparte na pięciu kluczowych obszarach:

• Udostępniaj z głową

• Nie daj się nabrać

• Chroń swoje sekrety

• Życzliwość jest fajna

• Rozmawiaj o wątpliwościach

Mądre i bezpieczne korzystanie z technologii pomoże dzieciom lepiej kierować swoim uczeniem się, a naszej szkole – lepiej funkcjonować. Wierzymy, że program Asy Internetu przyczyni się do tego, by wszystkie dzieci z naszej szkoły uczyły się,  poznawały świat  i  były bezpieczne w sieci,  zarówno w szkolnych murach, jak i poza nimi.

Proszę o kontakt, gdyby mieli Państwo pytania dotyczące tego programu. Chętnie podzielę się również instrukcjami do zasobów, z których Państwa dzieci będą korzystać na lekcjach. Zapraszam również do poznania materiałów dla rodzin, które są dostępne na stronie g.co/AsyInternetu. Zachęcamy, aby pytać dzieci o to, czym zajmują się w szkole i kontynuować w domu dyskusje podejmowanie na lekcjach – kto wie, może także Państwo nauczą się czegoś nowego!

Łączę pozdrowienia - Marek Mendel realizator projektu.